Olej kokosowy – właściwości odchudzające

Jest jednym z głównych kluczy do utraty wagi. Dzięki temu nie cierpi się z powodu głodu w ciągu dnia, który również sprawia, że możesz spożywać żywności śmieciowe z setki złych kalorii dla organizmu. Ale jak można zabrać swój głód? To proste, zdrowe tłuszcze sprawiają, że zostawiają cię napełnionego na wiele godzin.

olek kokosowy

Olej kokosowy jest najlepszym zdrowym tłuszczem, dzięki jego średnio łańcuchowemu kwasy tłuszczowe mogą zwiększyć twój metabolizm i daje energię. Ludzie w krajach, gdzie jest spożywane dużo oleju kokosowego, jak na wyspach Pacyfiku, Indiach i na Filipinach, zdecydowanie występuje mniej przypadków zachorowań na choroby serca i otyłości.

Wiele supermodelki już używa olej kokosowy do utraty wagi. Australijska piękność Miranda Kerr wykorzystuje olej kokosowy do lat i zabiera go wszędzie.

Niektórzy sugerują, dodanie go do zwykłej diety, podczas gdy inni sugerują, zamieniając go na inne rodzaje tłuszczów. W badaniu podwójnie ślepą próbą, randomizowane w 40 otyłych kobiet, gdzie dwudziestu pacjentom podawano 30 ml 20 olej kokosowy i olej sojowy przez 12 tygodni, stwierdzono, że tych, którzy wzięli olej kokosowy zmniejszone ich otyłość brzuszna, bez podnoszenia trójglicerydów i cholesterolu.

właściwości odchudzające i nie tylko oleju kokosowego

Olej kokosowy – właściwości odchudzające i nie tylko

Pytanie brzmi, czy to rzeczywiście działa? Czy olej kokosowy ma właściwości odchudzające? Liczne badania uwypukliły te pozytywne właściwości, podkreślając jego korzyści zdrowotne, wśród których są:

Tłoczenia oleju kokosowego pomaga mieć lepszy stan metabolizmu.

Olej kokosowy przyspiesza metabolizm (energię niezbędną dla najważniejszych organów do wykonywania swoich funkcji). Jeśli zużywają go, Twoje ciało wejdzie w stan metaboliczny znany jako ketozy, gdzie tłuszczu jest używany jako paliwo, zamiast cukrów. Gnerowanie utrata masy ciała, przy spalaniu tłuszczów rezerwy. Również jeśli masz w diecie niskowęglowodanowej, wynik będzie szybszy i bardziej widoczne.

Olej kokosowy odtruwa organizm, uwalnianie toksyn i równoważenie układu pokarmowego. Sugeruje się, jak tylko olej, który powinien być używany w gorące nie rdzewieje.

Olej kokosowy jest bogaty w wysoki poziom trójglicerydów o średnich łańcuchach, które przyspieszają przemianę materii.

Olej kokosowy jest bardzo różni się od innych tłuszczów, podczas gdy większość żywności zawierają długołańcuchowe kwasy tłuszczowe, olej kokosowy jest utworzony przez średniołańcuchowe kwasy, które są metabolizowane inaczej, ponieważ są one wysyłane z przewodu pokarmowego bezpośrednio do wątroby, gdzie są używane do uzyskania natychmiastowej energii lub, aby stać się ciałem ketonowym.

Zalecane jest częste stosowanie tych tłuszczów dla chorych na padaczkę, aby zwiększyć poziom ciał ketonowych, które zwiększają nieco węglowodany z diety.

Istnieje wiele dowodów w badaniach przeprowadzanych na zwierzętach, gdzie średnie łańcuchy tłuszczów przechowywane są mniej efektywne niż inne tłuszcze. W pracy badawczej, gdzie oni pokonani szczurów z tłuszczów długołańcuchowych i średniołańcuchowe. Tych w grupie która spożywana średniołańcuchowe tłuszcze zyskał wagi 20% i 23% mniej tkanki tłuszczowej.